V spa

Eestis on vist küll juba igas suuremas linnas oma spakeskus. Tartu oligi selles mõttes teistest linnadest nagu Haapsalu, Pärnu ja Tallinn maha jäänud, et mõnus veekeskus Aura näol oli küll Tartul olemas juba väga pikka aega, kuid korralikku spakeskust siiski mitte. See viga sai parandatud 2016ndal aastal, kui Tartus avati uus suur kaubanduskeskus Kvartal ning koos sellega V spaa- ja konverentsihotell. V spaa- ja konverentsihotell sai kiiresti populaarseks eestlaste seas, kuid kindlasti on oma tegutsemise paari aastaga andnud ka mitmetele välismaalastele lisapõhjuse Tartu külastamiseks.

Hotell

V spaa ja konverentsihotelli hotelli osa on napsanud endale nelja tärni hotellide staatuse. Hotellis on kokku 86 tuba, üks luksuslikum kui teine, kuid ilmselt mida luksuslikum, seda vähem kättesaadavam ka paljude inimeste jaoks. Nende kõige lihtsam superior tuba on kätte saadav 115 euro eest ühe öö kohta, aga vähemalt on hinna sees hommikusöök, spakeskuse külastus ja seiklushimulistele vaba pääse ööklubisse. Järgmise taseme deluxe tuba läheb külastajate jaoks maksma 130 eurot öö kohta ja uue tasemega kaasneb mullivann toas ja tervelt 5 lisa ruutmeetrit, kus aega kulutada. Kõige kallim sviit maksab 215 eurot öö kohta ja selle eest saab võrreldes deluxe toaga lisaks 43 ruutmeetrit pinda, juhuks kui kellegi ego 25 ruutmeetrisesse ruumi ära ei mahu. Lisaks on valikus muidugi mitmeid erinevaid kliente meelitavaid pakette nii peredele kui armunutele.

Konverentsikeskus

V spaa ja konverentsihotelli konverentsikeskuse osa pakub ametlikumate ürituste korraldamise võimalust samal ajal ühtekokku 600 inimest konverentsiruumidesse mahutades. Põneva ideena on konverentsi- ja koolitusruumidele pandud Eesti ja Eesti naaberriikide nimed ja nii ongi valikus saalid nimedega Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Rootsi. Kui sa soovid broneerida üheskoos Eesti, Läti ja Leedu, siis see on võimalik Balti paketi nimetuse all ja lisaks on võimalik kombineerida Eestit eraldi ka kas ainult Läti või ainult Leeduga. Ühendades omavahel ruumid nimedega Soome ja Rootsi, kannab soovitud pakett loomulikult nime Skandinaavia. Kõigi Konverentsikeskuse ruumide ühisel broneerimisel saad enda kasutusse 795 ruutmeetrit pinda 1290 eurose päevahinna eest. Loomulikult käivad ruumidega kaasas kõiksugused kaasaegsed tehnikalahendused, niiet korralda mis üritust aga vaja.

Spakeskus

V spaa ja konverentsihotelli spakeskuse osa on ehk siiski kõige mõnusam osa terves ehituses. Spakeskuse alla kuuluvad järgnevad luksuslikud maailmad: vee ja lõõgastus, sauna ja soola ning loomulikult ei ole puudu ka jõusaal.

Vee ja lõõgastumise osas on kokku basseine ja mullivanne lausa üksteist, loomulikult erinevate veetemperatuuridega ja erinevas vanuses külastajatele mõeldud. Lisaks on selles osas ka kolm sauna: kuni 46 kraadise soojaga aurusaun, kuni 80 kraadise kuumaga gaasikerisega saun ja Türgi meeleolu loov Hamam-nimeline saun. Imelikke kogemusi armastavatele inimestele on ka mõeldud ja võimalik seega end proovile panna kalahooldusega.

Soolamaailm on vähe tagasihoidlikum, sisaldades endas ainult 60 kraadist soolakivisauna ja 44 kraadist sauna, mis kombineerib soola ja auru. Elu põnevamaks tegemiseks on spakeskus välja mõelnud erinevatel rituaalidel osalemise võimaluse – kui tahad teada, mis seal täpsemalt toimub, pead ilmselt ise järele kaema.

Saunamaailm on see koht, mis keha kuumaks kütab. Alustades leebeimast aurusaunast, kus on ainult 46 kraadi sooja, vahepealseteks variantideks on vene saun, kus sooja 60 kraadi ja mõnus kadakahõnguline saun, kus sooja 70 kraadi ja jõuame välja hullumeelsetele mõeldud soome saunani, kus võimalik end piinata lausa 110 kraadises kuumas.

Lisaks on muidugi pigem tagasihoidlik jõusaal ning loomulikult ei puudu võimalused erinevate spahoolitsuste kogemiseks.

Hinnaklassilt võib-olla veidi krõbe, kuid kaasaegse tehnika ja lõputute mugavuste ja võimalustega tasub kindlasti ise kogemist ja hindamist.

V spa