Eesti mitmekesine hotellimaastik

Ometi jäävad Eesti hotellide hinnad paljudele eestlastele üle jõu käivateks. Ketserlikult võib ju arvata, et Eestis polegi hotelle eestlastele vaja. Nii nagu Hemingway leidis igast sadamast ühe eestlase, on ju paljudel meist sugulased või siis nende suvekodud looduslikult kaunites kohtades üle terve Eesti. Iseasi on see, kas kui heatahtlikud on tänapäeva inimesed suviste arvukate sugulaste vastu. Ja mõneti oleks väike vastumeelsus (või ka otsene äraütlemine) ju inimlikult mõistetavad. Ei tahaks isegi tervet puhkuseaega lähemate ja kaugemate sugulaste võõrustamisega mööda saata. Ebaviisaksa ei tahaks olla, aga otse ka ei tihka öelda… ja teisest küljest, ei tahaks olla ka see, kellel vihjatakse, et võiks ju ise mingi suve elamise otsida.

Selliste ebameeldivuste vältimiseks, tuleks siis erinevaid majutusvõimalusi otsida. Muidugi, kui tegu on ilusa suvega ja mõnigi veekogu lähedal, siis soodsam tuleks kindlasti sõita lõuna poole, Lätti või Leetu. Odavam öömaja, sageli ka parem majutus. Eesti hotellide hinna eest saad sõidu ja kohvikuraha jääb ülegi. Imeilusad liivarannad nagu meili on puhtalt boonuseks. Loomulikult on Eestiski soodsama hinnaga hotelle- hosteleid- turismitalusid ja mõni kämpingki. Kõik sõltub sellest, kui lähedale merele- järvele tahad ja kas oled nõus mugavusi teistega jagama või mitte.

Noorte seas vähegi populaarsed on Eesti metsahotellid – need on Riikliku Metsamajandamise Keskuse metsamajad. Erilisi mugavusi ju pole, aga veekogu lähedus ja ilus loodus ning majakeste soodne hind meelitavad igati. Nendega seoses tuleb meelde juhtum ülikooliajast. Tol ajal muidugi selliseid metsamaju rahvale polnud. Kord jäime metsas proove võttes öö peale. Ega päris selge enam polnudki, kuhu poole peame minema, kõik sihid tundusid pimedas üsna ühesugused. Ega kuhugi minna polnudki, sest tolleaegsel Saaremaal oli liiklus õhtul kella seitsmeks täiesti välja surnud ning kolmekesi auto peale saada oli nagunii üks suur õnneasi. Just nagu tellitult leidsime metsloomade söödasõime, aga sellise, kuhu õnneks juba talveks heinapalle varutud oli. Heitsime siis pallidele magama, lahtised heinad katteks peal. Suvesoojal ööl oli päris mõnus heintes magada, kitsede heina krõmpsutamine oli lausa boonus, nagu värske õhkki. Nüüd, üle kolmekümne aasta hiljem, söödasõime enam magama jääda ei riskiks, aga ilma autota keegi ju enam metsa ka ei lähe. Ja suvel on metsas autosid nii palju, et kuidagi ikka saaks…

Kui oled kiire ja jälgid eelnevate seiklejate kogemusi, leiad ikka paljude variantide hulgast endale sobiva. Kas siis tärnihotelli pealinnas või veidi vähem väärikad hotellid- SPA-d Eesti eri kohtades. Võid leida turismitalu erinevate vahvate tegevustega lastele või mere äärest kadakate vahelt hotelliks kohandatud tuuleveski. Saad valida erinevate uhkete ja vähem uhkete mõisahotellide vahel või kasutada privaatseid külaliskortereid. Kuna suvi on taas enne käes, kui arvatagi jõuad, tuleks enda jaoks sobivaid valikuid juba kaaluma hakata.