Blog

Kasiino hotell Wynn

Kasiino hotellideks kutsutakse hooneid, mis nagu nimigi ütleb, koosnevad kasiinost ja hotellist. Külastajatele pakutakse nii hasartmängude mängimise võimalust kui ka ööbimisvõimalust. Muidugi käib hotelli teenusega enamasti kaasas ka toitlustusteenuse ja ka teiste teenuste nagu näiteks spaa või sauna võimaluse pakkumine. Seega pole külastajal vaja hotellist lahkudagi. Hotelli kasiino ei erine oma ülesehituse poolest sugugi niinimetatud tavalisest kasiinost – hotelli kasiinos on olemas kõiksugu populaarsed hasartmängu võimalused nagu mänguautomaat, lauamängud ja spordiennustuste tegemise võimalus.

Eestis ei ole kasiino hotellide hulk just kuigi suur. Kuna Las Vegas on tuntud kasiinode poolest, siis vaatame lähemalt, mida suudab pakkuda oma klientidele Las Vegase üks populaarsemaid kasiino hotelle.

Wynn on uhke Las Vegases asuv kasiino hotelliks, millest on saanud luksuslikkuse sünonüüm. Wynn on lihtsalt jumalik koht – kõik siseruumid on kaunistatud äärmiselt elegantsel viisil. Sealt leiab näiteks lilledega kaunistatud karuselli. Kasiino ümbruses on lopsaka taimestikuga aeg, kust leiab nii lilli kui ka erinevaid puid. Parki viib aga dekoratiivsetest plaatidest tee. Paljudele külastajatele avaldab ilmselt muljet ka kasiino hotelli läheduses olev vaikne unistuste järv, millesse langeb pisut enam kui kümne meetri kõrgune kosk. Õhtusel ajal toimuvad järve juures valgusetendused. Järvekaldal on mitmeid restorane, kus saab mõnusasti istuda, lõõgastuda ja nautida linnakärast eemal olemist. Kuid vee äärde saamiseks pole vaja järve äärde minna. Hotelli kasiino kompleksi hulka kuulub ka hiiglaslik bassein. Basseinide ala koosneb mitmest tasandust. Alumisel tasandil on puhketoolid, kus saab mõnusasti päikest võtta ja näiteks raamatut lugeda või muusikat kuulata. Ülemisel tasandil on privaatsed basseinid ning seal saab rentida isegi rannamajakesi. Wynni bassein koosneb otstes olevast kahest hiiglaslikust ovaalist, mida ühendab omavahel pikk ja peenike bassein, mille kohalt läheb üle mitu jalakäijate silda. Väljas kasutatakse Euroopa stiilis kaunistusi nagu pügatud hekid ja erksavärvilised puhkemajakesed.

Ükski Las Vegase hotell poleks täiuslik, kui seal poleks uhket ostusektsiooni. Wynnis on hulgaliselt luksuspoode, mis suudavad vastata ka kõige nõudlikumate ostlejate ootustele. Ning sealsed poed näevad pigem välja kui esinduspoed, mitte lihtsalt mingite poekettide osad. Poed näevad juba väljastpoolt välja kui omaette vaatamisväärsused.

Nagu igale uhkele Las Vegase puhkekohale omane, leiab Wynni kasiino hotellist hulgaliselt erinevaid gurmeerestorane. Sviitide torni kõrvalt leiab Sinatra nimelise restoran, mis on muideks ainus restoran, millel Sinatra pere lubas oma nime alles jätta. Nii nende menüüst kui ka kujundusest õhkub igast küljest tuntud muusikut Frank Sinatrat. Lisaks tasuks eraldi välja tuua ka Wynni kõige uuem restoran Costa di Mare. Seal pakutakse rikkalikul hulgal erinevaid meretoite. Sealne kokk koostab igal õhtul võrratu menüü, mis sisaldab pastaroogasid ja üle neljakümne itaalia köögile omases stiilis valmistatu erineva kala ja karploomade roa. Kui tellida nende signatuurroog Doni di Mare, siis jääb selle söömise järgselt mulje, nagu oleksid maitsnud kõike, mida restoranil üldse pakkuda on.

Kasiino on kaunistatud punaste, valgete ja lillade toonide ning liblikatega. Kuigi kasiino võib oma suuruse poolest Las Vegase suurematele kasiinodele mõnevõrra alla jääda, on seal sellegipoolest suur mängude valik. Seal on näiteks 2000 mänguautomaati ning 27 pokkerimängu lauda. Lauamänge on kokku üle saja viiekümne. Loomulikult leiab lauamängude seast ka ruleti ja blackjacki, aga lisaks ka näiteks ameeriklaste seas populaarse mängu craps. Ning otse loomulikult on nii mänguautomaadid kui ka kõik muud mänguvahendid kaunistatud kasiino hotellile omasel peenel ja luksuslikul viisil.

Kasiino hotell

Pädaste mõis

Eesti üheks luksuslikumaks ööbimise võimaluseks võib vaieldamatult pidada väikesel Muhu saarel asuvat Pädaste mõisa. Muhu on väike saar, jäädes pindalalt 2 ruutkilomeetriga alla 200 ruutkilomeetri. Muhu saar on tema kõrval asuva suure Saaremaaga tammi abil ühenduses ning ühendust mandriga aitab pidada praamide transport. Muhu saar võib jääda veidi enam tähelepanematute reisijate jaoks lihtsalt väikeseks sammuks mandri ja Saaremaa vahel, kuid kes paremini teab, leiab põhjuse Muhu saarel pikemalt peatumiseks.
Pädaste mõis
Üheks säravaks põhjuseks Muhu saarele pikemalt peatuma jääda on Pädaste mõisa külastamine. Pädaste mõisa võib ehk pidada Eesti üheks luksuslikumaks ööbimisvõimaluseks. Pole ju palju selliseid hotelle, mille ajalugu ulatuks aastasse 1566 ja kaugemalegi. 14ndast sajandist on tänaseks küll säilinud vaid mõned igivanad seinad, kuid ajaloohõngu tekitamiseks piisab neistki. Tänasel kujul seisev mõis ja seda ümbritsevad hooned pärinevad aga 19ndast sajandist. Sellest ajast said hooned erinevate Eestit tabanud ajaloosündmuste käigus omad kannatused kannatada kuni 20nda sajandi lõpus uued omanikud hoonete taastamise ette võtsid eesmärgiga Päraste mõisast hoopis luksuslik hotell kujundada.

Luksushotellina on nad siiski säilitanud mõisa stiili ja nii kannavad erinevad ööbimisvõimalustega hoonedki sobilikke nimetusi: tõllakuur, privaatne talumaja ja härrastemaja. Hinnad on aga ka tõllakuuri puhul vaid tõelistele härrasmeestele ja prouadele jõukohased odavaima kahekohalise toa hinnaga 254 eurot. Kalleim öö kahe inimese jaoks on võimalik veeta loomulikult härrastemajas 875 euro eest. Privaatne talumaja ei olegi mõeldud nii personaalseks kasutamiseks, olles ette nähtud neljale külastajale ja makstes 1419 eurot öö.

Tõllakuur, mis ajaloolises tähenduses kandis hobuste ja tõldade mahutamise rolli, mahutab tänapäeval endas 9 erineva luksusastmega tuba. Kuid peale ajaloolise tausta ja uhkemate tubade juurde käivate privaatsete rõdude toad tubades midagi rohkemat välja tuua ei ole. Muidugi on olemas kõikvõimalik kaasaegne tehnika muusika kuulamiseks ja filmide vaatamiseks, kuid loodetavasti pigem kaasaegne tehnika nendes ruumides jääb kasutamata ja nauditakse pigem ajaloohõngulist äraolemist.

Härrastemaja annab aga igale inimesele võimaluse end tõelise härrase või prouana tunda. Seda on raske vältida, kui ööbida majas, millest osa on säilinud lausa 14ndast sajandist ja ülejäänud taastatud 19ndal sajandil maja laiendavate ehitustöödega kaasnenud uue ilme näoliseks. Muidugi on olemas kõik tänapäevased luksused ja ka tehnika. Kuid kõik 14 härrastemajas asuvat tuba tekitavad pigem ajas rändamise tunde ja lasevad vaimul ja kehal muinasjutulist puhkust nautida.

Veidi robustsema nimega privaatne talumaja on ka ajalooliselt vähem peen kui härrastemaja. Nimelt selles hoones. Nimelt jagati selles hoones mõisa töölistele igapäevaselt nende ülesandeid. Aga kui see veidi karmim aspekt ära unustada ja ümbritsevat silmitseda, leiad end õunapuude keskelt õlgkatusega klassikalise palkmaja juurest. Sealset privaatsust ei saa rikkuda ka võõrad, sest hoone asub eraldatult ning ta on mõeldud broneerimiseks kas ühe perekonna või lihtsalt seltskonna poolt.

Loomulikult rääkides luksushotellist ei saa mainimata jätta selle juurde kuuluvat spa kasutamise võimalust. Pädaste mõisa spas saab tunda ennast härrasmehena muhu saunas, nautida kaasaegsema aurusauna võlusid, hullumeelsena hüpata kuumast saunast otse külmaveetünni, kümmelda hoopis kuumavee tünnis või lasta ennast hellitada erinevate Muhu traditsioonidel põhinevate kehahoolitsustega. Midagi igale maitsele, mis muudab luksusliku puhkuse veel täisväärtuslikumaks.

Loomulikult on omast käest võtta ka maailma tasemel söögid ja kui meelelahutusest Muhu saarel jääb väheseks, siis Saaremaa oma eriti suvehooajal mitmekesiste kultuurisündmustega aitab külastuse emotsioonid veel järgmiselegi tasemele viia.

V spa

Eestis on vist küll juba igas suuremas linnas oma spakeskus. Tartu oligi selles mõttes teistest linnadest nagu Haapsalu, Pärnu ja Tallinn maha jäänud, et mõnus veekeskus Aura näol oli küll Tartul olemas juba väga pikka aega, kuid korralikku spakeskust siiski mitte. See viga sai parandatud 2016ndal aastal, kui Tartus avati uus suur kaubanduskeskus Kvartal ning koos sellega V spaa- ja konverentsihotell. V spaa- ja konverentsihotell sai kiiresti populaarseks eestlaste seas, kuid kindlasti on oma tegutsemise paari aastaga andnud ka mitmetele välismaalastele lisapõhjuse Tartu külastamiseks.

Hotell

V spaa ja konverentsihotelli hotelli osa on napsanud endale nelja tärni hotellide staatuse. Hotellis on kokku 86 tuba, üks luksuslikum kui teine, kuid ilmselt mida luksuslikum, seda vähem kättesaadavam ka paljude inimeste jaoks. Nende kõige lihtsam superior tuba on kätte saadav 115 euro eest ühe öö kohta, aga vähemalt on hinna sees hommikusöök, spakeskuse külastus ja seiklushimulistele vaba pääse ööklubisse. Järgmise taseme deluxe tuba läheb külastajate jaoks maksma 130 eurot öö kohta ja uue tasemega kaasneb mullivann toas ja tervelt 5 lisa ruutmeetrit, kus aega kulutada. Kõige kallim sviit maksab 215 eurot öö kohta ja selle eest saab võrreldes deluxe toaga lisaks 43 ruutmeetrit pinda, juhuks kui kellegi ego 25 ruutmeetrisesse ruumi ära ei mahu. Lisaks on valikus muidugi mitmeid erinevaid kliente meelitavaid pakette nii peredele kui armunutele.

Konverentsikeskus

V spaa ja konverentsihotelli konverentsikeskuse osa pakub ametlikumate ürituste korraldamise võimalust samal ajal ühtekokku 600 inimest konverentsiruumidesse mahutades. Põneva ideena on konverentsi- ja koolitusruumidele pandud Eesti ja Eesti naaberriikide nimed ja nii ongi valikus saalid nimedega Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Rootsi. Kui sa soovid broneerida üheskoos Eesti, Läti ja Leedu, siis see on võimalik Balti paketi nimetuse all ja lisaks on võimalik kombineerida Eestit eraldi ka kas ainult Läti või ainult Leeduga. Ühendades omavahel ruumid nimedega Soome ja Rootsi, kannab soovitud pakett loomulikult nime Skandinaavia. Kõigi Konverentsikeskuse ruumide ühisel broneerimisel saad enda kasutusse 795 ruutmeetrit pinda 1290 eurose päevahinna eest. Loomulikult käivad ruumidega kaasas kõiksugused kaasaegsed tehnikalahendused, niiet korralda mis üritust aga vaja.

Spakeskus

V spaa ja konverentsihotelli spakeskuse osa on ehk siiski kõige mõnusam osa terves ehituses. Spakeskuse alla kuuluvad järgnevad luksuslikud maailmad: vee ja lõõgastus, sauna ja soola ning loomulikult ei ole puudu ka jõusaal.

Vee ja lõõgastumise osas on kokku basseine ja mullivanne lausa üksteist, loomulikult erinevate veetemperatuuridega ja erinevas vanuses külastajatele mõeldud. Lisaks on selles osas ka kolm sauna: kuni 46 kraadise soojaga aurusaun, kuni 80 kraadise kuumaga gaasikerisega saun ja Türgi meeleolu loov Hamam-nimeline saun. Imelikke kogemusi armastavatele inimestele on ka mõeldud ja võimalik seega end proovile panna kalahooldusega.

Soolamaailm on vähe tagasihoidlikum, sisaldades endas ainult 60 kraadist soolakivisauna ja 44 kraadist sauna, mis kombineerib soola ja auru. Elu põnevamaks tegemiseks on spakeskus välja mõelnud erinevatel rituaalidel osalemise võimaluse – kui tahad teada, mis seal täpsemalt toimub, pead ilmselt ise järele kaema.

Saunamaailm on see koht, mis keha kuumaks kütab. Alustades leebeimast aurusaunast, kus on ainult 46 kraadi sooja, vahepealseteks variantideks on vene saun, kus sooja 60 kraadi ja mõnus kadakahõnguline saun, kus sooja 70 kraadi ja jõuame välja hullumeelsetele mõeldud soome saunani, kus võimalik end piinata lausa 110 kraadises kuumas.

Lisaks on muidugi pigem tagasihoidlik jõusaal ning loomulikult ei puudu võimalused erinevate spahoolitsuste kogemiseks.

Hinnaklassilt võib-olla veidi krõbe, kuid kaasaegse tehnika ja lõputute mugavuste ja võimalustega tasub kindlasti ise kogemist ja hindamist.

V spa

Ammende Villa

Ammende Villa on Pärnus asuv luksuslik hotell. Tegemist on Eesti ühe kõige muljetavaldavama juugendstiilis hoonega. Hotellil on suurepärane asukoht. Nii rand kui ka kesklinn jäävad kõigest poole kilomeetri kaugusele.

Villa Ammende

Viskame korraks pilgu peale ka hotelli ajaloole. Ammende Villa ehitati 1904. aastal kohaliku kaupmehe Hermann Leopold Ammende poolt, kes otsis oma tütrele pulmaks sobivat maja. Kuna sobilikku maja ei leitud, tellis ta Peterburi arhitektibüroost endale projekti ja lasi maja nullist üles ehitada. Majal on olnud aegade jooksul mitmeid eesmärke. Seda on kasutatud suvekasiinona, sanatooriumina, raamatukoguna ja isegi hambakliinikuna. Aastal 1999 otsustasid kaks Eesti ärimeest hoone restaureerida ning teha sellest hotelli.

Ammende Villas on suur valik erinevaid sviite ja külalistubasid. Kõige luksuslikumaks toaks on Ammende sviit, mis oli algusaastatel perekond Ammende elutoaks. Toa pindala on pisut enam kui 100 ruutmeetrit ning see sisaldab magamistuba, elutuba ning koos saunaga vannituba. Sviidis on ka romantiline kamin ning rõdu, kust avaneb vaade imeilusale aiale ja purskkaevule. Suvel saab soovi korral tellida eine tuppa ning nautida oma hommiku- või õhtusööki rõdul. Elutoas on kasutatud tammepuud ning magamistoa mööbel on valmistatud kirsipuust. Ammende sviidi hinnad algavad 225-st eurost.

Neile, kes soovivad ööbida sviidis, kuid kes ei raatsi selle eest Ammende sviidi hinda tasuda, võib soovitada juunior sviiti. Selle hinnad algavad 115-st eurost. Kes soovivad endale ka sauna, peavad maksma kümme eurot rohkem. Otse loomulikult on kasutatud ka juunior sviidi puhul antiikset mööblit. Ühel sviitidest on olemas ka veranda, kus saab ilusa ilmaga näiteks kohvi juua.

Kõige odavama toa – standardse üheinimese toa – hinnad algavad 59-st eurost. Tuba asub peahoone kõrval asuvas Kärnerimajas. Toas on olemas kõik vajalik, mida sul luksuslikus hotellis ööbimiseks vaja läheb – juugendstiilis mööbel, kliimaseade, televiisor, telefon ja minibaar. Toa pindala on umbes 10 ruutmeetrit.

Ammende Villa pakub hulgaliselt erinevaid teenuseid. Registratuur on avatud ööpäevaringselt. Villas on olemas restoran, baar, kohvisalongid ning nagu juba korraks mainitud sai, saab soovi korral toidu ka endale tuppa tellida. Tuppa saab tellida ka juuksuri, massööri või meikija. Nagu tänapäeval on juba tavaks saanud, on villas olemas tasuta Wifi ning hotell pakub ka ärikoosolekute jaoks turvalist ISDN-ühendust. Villa hoovis on videovalvega parkla. Parkimisest ja transpordivahenditest rääkides ei saa mainimata jätta ka seda, et villal on olemas ka helikopteri maandumisplats. Kliendid saavad villas mängida ka piljardit ning kasutada pesumaja, keemilise puhastuse ja riideparanduse teenust. Kuid teenused ei piirdu ka sellega. Villa kodulehel on kirjas, et neilt saab tellida kasvõi lapsehoidja või limusiini – tuleb ainult neile teada anda mida ja millal vaja on ning nad ajavad asja korda.

Ammende Villa restoran ei ole mitte lihtsalt üks tavaline hotelli söögikoht, vaid see on üks parimaid toitlustuskohti Pärnus. Restoranis pakutakse kodumaiseid värskeid maitseid ning prantsuse ja vahemeremaade toite. Hommikusöögiks pakutakse villa peakoka poolt välja töötatud hommikusööki. Hommikusöögi hulka kuuluvad värskelt pressitud mahlad, värsked pagaritooted, erinevad liha- ja juustutooted ning muud värsked toidud. Külastajad saavad valida endale ka a la carte menüüst sooje toite.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Ammende Villa sobib kõikidele luksust otsivatele külalistele. Hotell pakub suurel hulgal erinevaid teenuseid ning maitsvaid toite. Kõige parem aeg külastamiseks oleks ilmselt suvi, sest siis on mõnusam linna peale jalutama minna või rannas käia.

Muutused hotellides

Mida siis oodatakse, et kirjutaksid hotelli kodulehele? Kas soovitusi mingi konkreetse hotelli turustamiseks? Või muljeid erinevatest suurepärastest kogemustest? Ikka viietärnihotellidest maailma suurlinnades ja eksootilisematest eksootilisemates maades?

Mina jagaksin võib-olla hotellikogemust läbi paari-kolmekümne aasta. Ma ei ole väga suur reisija. Ilmselt. Nõukogude ajal sai küll kasutatud iga võimalust sõiduks erinevatesse kohtadesse üle terve Nõukogude Liidu ja ka uue Eesti ajal olen kasutanud igat võimalust. Limiteerivaks on saanud võimalused. Nii et tegelikult viietärni hotelli kogemust pole olnudki. Ka nõukogude ajal sai käidud ikka tavainimeste hotellides, Inturisti (välismaalastele mõeldud ja nagu teada ka lisaseadmetega varustatud) hotelli kogemus piirdus „Viru“ hotelli all kohvikus istumisega ja kulinaariast hea- parema ostmisega. Eriti uhked need hotellid ju polnud, sageli ka tavalistes Stalini aegsetes majades suured kõrgete lagedega toad, mida tavaliselt pidid jagama mitme võõra inimesega. Nii et tänapäeva mõistes pigem suured hosteli ühistoad. Ja hommikusööki ei pakutud. Hea, kui sooja vettki tee jaoks said. Ja pesemas ja muud vajalikku toimetamas ikka ühistes duširuumides. Sooja vett reeglina jagus siiski alati. Aga ometi on meeles see elevus, kui võõrasse linna jõudes hotelli otsima hakkasid ja lõpuks ka toa said. Suurlinnades oli ilma eelneva kokkuleppeta üldse võimatu tuba saada. Pidi kindlasti broneerima, sest komandeeringulised ja turismigrupid üle suure kodumaa hõivasid niikuinii kõik vabad kohad. Kui meenutada ka seda, et internetist ei osanud keegi unistadagi ja meilid koos arvutitega olid kauge tulevik, siis aitas ainult telefoniraamat ja tuttavate head nõuanded. Vahel ka vilkad jalad. Tuleb meelde, kuidas suvel peale ülikooli lõppu sõitsin Kuressaarde ennast tööle vormistama. Plaanis oli öise bussiga kohale sõita ja õhtul teise bussiga tagasi tulla. Asjaajamine osutus aga kordi keerukamaks ja nii tuli leida võõras linnas öömaja. Kuna toona oli Kuressaare piiritsoonis ja piiri kaitsesid arvukad sõdurpoisid üle suure kodumaa, siis oli linnas ka hotell sõjaväelastele ja nende pereliikmetele. Kuna hotell ise asus päris linnasüdames Lossi tänaval, sai ka sinna igaks juhuks sisse astutud ja õnneks sain ka koha ühistuppa. Nii veetsingi kaks ööd koos viie sõduriemaga, kes oma poegi vaatama olid sõitnud. Ei saa öelda, et see kogemus oleks üks kehvemaid.

Tegelikult ei mäletagi, et kunagi oleks virisetud toa suuruse, dušivee soojuse või voodi pehmuse üle. Polnud neis tubades tõmbetuult ega soovimatuid seltsilisi seinapragudes. Polnud hotellides rootsi laua hommikusööke ega uhkeid baare (välja arvatud Inturisti omad). Aga polnud vajagi. Kusagil nurga taga oli ikka mingi söökla või paremal juhul kohvik, kust midagi hamba alla sai. Kõik selle, mis võinuks olla paremini, kompenseeris aga võimalus kodust eemal olla, raamidest välja astuda. See aga andis korrakski vabaduse olla rohkem sina ise. Selle aja peale tagasi mõeldes tundub, et reisides polegi nii oluline mugavus ja iga hinna eest parima hinna- kvaliteedi taotlemine. Oluline on eemale saada igapäevarutiinist. Mõnevõrra vanemana ei tahaks siiski jagada tuba võhivõõrastega, aga tärnide hulk hotelli sildil ei mängi küll kuigi olulist rolli. Muidugi oleme viimase kahekümne aastaga harjunud tahtma ikka rohkem ja paremat ning ega elu ei peakski ju halvemaks minema. Aga ega me ise sellest paremaks lähe, kui kullast kempsupoti kasutame.

Eesti mitmekesine hotellimaastik

Ometi jäävad Eesti hotellide hinnad paljudele eestlastele üle jõu käivateks. Ketserlikult võib ju arvata, et Eestis polegi hotelle eestlastele vaja. Nii nagu Hemingway leidis igast sadamast ühe eestlase, on ju paljudel meist sugulased või siis nende suvekodud looduslikult kaunites kohtades üle terve Eesti. Iseasi on see, kas kui heatahtlikud on tänapäeva inimesed suviste arvukate sugulaste vastu. Ja mõneti oleks väike vastumeelsus (või ka otsene äraütlemine) ju inimlikult mõistetavad. Ei tahaks isegi tervet puhkuseaega lähemate ja kaugemate sugulaste võõrustamisega mööda saata. Ebaviisaksa ei tahaks olla, aga otse ka ei tihka öelda… ja teisest küljest, ei tahaks olla ka see, kellel vihjatakse, et võiks ju ise mingi suve elamise otsida.

Selliste ebameeldivuste vältimiseks, tuleks siis erinevaid majutusvõimalusi otsida. Muidugi, kui tegu on ilusa suvega ja mõnigi veekogu lähedal, siis soodsam tuleks kindlasti sõita lõuna poole, Lätti või Leetu. Odavam öömaja, sageli ka parem majutus. Eesti hotellide hinna eest saad sõidu ja kohvikuraha jääb ülegi. Imeilusad liivarannad nagu meili on puhtalt boonuseks. Loomulikult on Eestiski soodsama hinnaga hotelle- hosteleid- turismitalusid ja mõni kämpingki. Kõik sõltub sellest, kui lähedale merele- järvele tahad ja kas oled nõus mugavusi teistega jagama või mitte.

Noorte seas vähegi populaarsed on Eesti metsahotellid – need on Riikliku Metsamajandamise Keskuse metsamajad. Erilisi mugavusi ju pole, aga veekogu lähedus ja ilus loodus ning majakeste soodne hind meelitavad igati. Nendega seoses tuleb meelde juhtum ülikooliajast. Tol ajal muidugi selliseid metsamaju rahvale polnud. Kord jäime metsas proove võttes öö peale. Ega päris selge enam polnudki, kuhu poole peame minema, kõik sihid tundusid pimedas üsna ühesugused. Ega kuhugi minna polnudki, sest tolleaegsel Saaremaal oli liiklus õhtul kella seitsmeks täiesti välja surnud ning kolmekesi auto peale saada oli nagunii üks suur õnneasi. Just nagu tellitult leidsime metsloomade söödasõime, aga sellise, kuhu õnneks juba talveks heinapalle varutud oli. Heitsime siis pallidele magama, lahtised heinad katteks peal. Suvesoojal ööl oli päris mõnus heintes magada, kitsede heina krõmpsutamine oli lausa boonus, nagu värske õhkki. Nüüd, üle kolmekümne aasta hiljem, söödasõime enam magama jääda ei riskiks, aga ilma autota keegi ju enam metsa ka ei lähe. Ja suvel on metsas autosid nii palju, et kuidagi ikka saaks…

Kui oled kiire ja jälgid eelnevate seiklejate kogemusi, leiad ikka paljude variantide hulgast endale sobiva. Kas siis tärnihotelli pealinnas või veidi vähem väärikad hotellid- SPA-d Eesti eri kohtades. Võid leida turismitalu erinevate vahvate tegevustega lastele või mere äärest kadakate vahelt hotelliks kohandatud tuuleveski. Saad valida erinevate uhkete ja vähem uhkete mõisahotellide vahel või kasutada privaatseid külaliskortereid. Kuna suvi on taas enne käes, kui arvatagi jõuad, tuleks enda jaoks sobivaid valikuid juba kaaluma hakata.

Hotelli kasiinod

Hotelli kasiinod on suurepärane viis kuidas siduda omavahel väljasõiduga seotud ööbimiskoha küsimus ja meelelahutuse pool. Öömaja ja meelelahutus kasiino näol ühes kohas – kõlab ju mugavalt. Kasiinodest rääkides tuleb ilmselt paljudele esimese asjana meelde Las Vegas. Seda ilmselt selle pärast, et Las Vegase kasiinod on tõesti nii hästi üles ehitatud ja korraldatud ning teisalt ka selle pärast, et Las Vegase kasiinosid nii palju filmides näidatakse, mis on muidugi esimese punktiga omavahel seotud.

Kasiinode hotellidesse toomine on nutikas mõte. Kuna suuremates hotellides on sageli olemas ka restoranid, mõnes ka spaad, siis miks mitte lisada hotelli juurde ka meelelahutuse otstarbel kasiinot. Kasiino ei ole kohe kindlasti kohaks, kus ainult oma raha maha mängida. Kasiino on mõeldud inimestele, kes soovivad nautida mänguga kaasnevat põnevust ja teha seda kõike glamuurselt.

Värvilised mänguautomaadid ehk slotid lisavad hotelli külastusele põnevust juurde. Kasiino mänguautomaatide teemade valik on väga mitmekesine. Mänge võib teha põhimõtteliselt mistahes soovitud teemal. Ainsaks piiranguks on kasiinomängude tootjate fantaasia. Kasiinos mängides ei pea ilmselt kartma, et endale sobivat mänguautomaati ei leia. Mõned kasiino hotellid pakuvad oma külastajatele mänguautomaatidega mängimiseks tasuta keerutusi ehk tasuta spinne. See tähendab, et mängija saab teha mõned keerutused tasuta, ilma oma rahaga riskimata. Üldjuhul on tasuta spinnid siiski online kasiinode pärusmaa, sest online kasiinod tahavad, et tasuta spinnidega saadud võidud teatud arvu kordi läbi mängitaks.

Kui üksinda kasiino mänguautomaadi või video pokkeri taga istumine ei kõla nii glamuursena, siis saavad kasiino hotelli külastajad nautida sotsiaalsemaid mänge. Teiste hotelli kasiino külastajatega ruleti, pokkeri või teiste lauamängude mängimine annab kindlasti meeldejääva kogemuse. Päris diileri ja žetoonidega mängides jääb mulje nagu oleks justkui mõnes filmis. Lisaks annab väga palju kaasa ka teiste mängijatega interakteerumine.

Kuid hotelli kasiinod ei ole tingimata ainult hasartmängude mängimise koht. Hotellid tahavad oma klientidele võimalikult uhket kogemust pakkuda ning seega saab hotelli kasiinos nautida ka erinevaid etteasteid. Nii saab näiteks peale mänguautomaadiga mängimist istuda kasiino hotelli restorani maha ja nautida šampusepokaali kõrvale mõnda muusikalist etteastet või lausa tantsu. Kõlab ju uhkelt.

Hotellid on leidnud suurepärase viisi, kuidas oma külastajate nende juures viibimist uhkemaks ja ainulaadsemaks muuta. Lisaks restoranidele ja muude teenuste pakkumisele ka kasiino teenuse pakkumine on heaks võimaluseks, kuidas seda teha. Kuigi tänapäeval on olemas ka online kasiinod, mis võimaldavad kodus mugavalt mänguautomaatidega mängida, mille puhul ei pea endale isegi viisakamaid riideid selga panna, on päris kasiino külastamine kohe kindlasti oluliselt erilisem sündmus. Õhtusöök restoranis, seejärel kasiinos meelelahutuse nautimine ning seejärel hotellis ööbimine on kahtlemata põnev, eriline ja uhke sündmus.

Mida Tallinnas teha

Hotellil on suurepärane asukoht ning seega pole vaja mistahes soovide korral kuigi kaugele minna. Ka lennujaam, bussijaam ja sadam on kõigest mõne kilomeetri kaugusel.

Kui tuleb tahtmine poest riideid või mida iganes ostma minna, siis pole vaja kuigi kaugele minna, sest hotell asub praktiliselt Solarise ja Viru Keskuse kõrval. Eestlastele ei pea neid kahte poodi ilmselt tutvustama, sest need on niigi tuntud.

Samuti ei tohiks valmistada probleemi endale sobiva söögikoha leidmine, sest nii hotelli läheduses kui ka vanalinnas on hulgaliselt erinevaid söögikohti. Küll aga võib probleemiks osutuda kõigi nende suurepäraste söögikohtade vahel lõpliku valiku tegemisel. Sest häid söögikohti on tõesti palju.

Vanalinnas on suvel palju üritusi ning see on pidevalt rahvast täis. Külastage sealseid muuseume ning nautige lihtsalt vanalinna ilu ning sealselt vaateplatvormilt avanevat vaadet. Vanalinn on ümbritsetud suure pargiga, kus on samuti mõnus jalutada.

Hotelli lähiümbruses on ka hulgaliselt kasiinosid. Kui kellelgi tekib tahtmine pisut mänguautomaatidega mängida või mõnda teist kasiinodes pakutavat mängu proovida, siis tuleb kõigest väike jalutuskäik ette võtta. Tegemist on päris suurte kasiinodega ning seega on seal ka korralik slottide valik.

Teadagi peab Eestis kasiino külastamiseks olema vähemalt 21-aastane. Ning mängima minnes ei tohi unustada, et tegemist on pelgalt meelelahutusega, mitte võimalusega oma rahalist olukorda parandada. Vastutustundlikult mängides on slotid päris põnevaks vahelduseks. Kuna valik on lai, siis ei tohiks kellelgi tekkida probleemi, et ei leia endale sobivat mänguautomaati.

Tallinnas on veel hulgaliselt lisategevusi, mida teha. Näiteks saab teha Tallinna lahel jahisõidu või sõita jahiga isegi mõnele läheduses olevale saarele, nagu näiteks Naissaare. Pakutakse ka võimalust heeliumiga täidetud õhupalliga õhku tõusta ning nautida kõrgusest avanevat vaadet.

Lastega võib minna näiteks Tallinna loomaaeda. Lisaks loomade vaatamisele on seal olemas ka seikluspark. Seikluspargi jaoks tuleb osta eraldi pilet. Pargis on viis erineva raskusastmega rada. Iga tase on eelmisest kõrgem ning mõnevõrra keerulisem.

Suhteliselt loomaaia lähedal on ka vabaõhumuuseum, kus saab vaadata, kuidas eestlased vanasti elasid. Millised olid nende majad ja mis töid nad tegid. Tegemist on suure maa-alaga ning seal on palju asju mida vaadata, seega tuleks selleks külastuseks veidi rohkem aega planeerida. Tühja kõhu pärast muretsema ei pea, sest territooriumil on olemas ka söögikoht, kus pakutakse vanade eestlaste (ja muidugi ka praeguste) toidulaual olnud sööke.

Need on kõigest mõned kohad, mida Tallinnas olles külastada saab. Kuna meie hotell asub otse Tallinna kesklinnas, siis on enamus kohti hotelli vahetus läheduses. Naudi jalutuskäiku vanalinnas, külasta sealseid kohvikuid ja restorane ning katseta soovi korral oma õnne mõne mänguautomaadiga. Külastage perega loomaaeda ning tutvuge vanade eestlaste majade ning nende igapäevaeluga.

Nõuded Eestis tegutsevatele hotellidele

Hotellid on majutusettevõtted, mis pakuvad tasulist öömaja lühemateks perioodideks. Hotellid erinevad nende poolt pakutavate teenuste, teeninduse, suuruse, mugavusastmete jne poolest. Lisaks hotellidele on veel erinevaid odavamaid majutusvõimalusi nagu motellid, külalistemajad, hostelid, puhkekülad, puhkelaagrid, puhkemajad, külaliskorterid ning kodumajutused.

Eestis on hotellidele ette nähtud kindlad nõuded.
Esiteks peab hotellis olema mitte vähem kui kümme tuba.
Teiseks on ette nähtud hotelli tubade suurus, toa suuruse hulka arvestatakse eesruum, aga tualetti ja vannituba ei arvestata, selliselt peab ühekohalise toa suurus olema vähemalt üheksa ruutmeetrit ja kahe kohaga toal vähemalt kaksteist ruutmeetrit.
Kolmandaks on oluline, et saja meetri raadiuses hotellist oleks mitte vähem kui veerandi hotelli külaliste autode jaoks parkimiskohti.
Neljandaks on määratud, et kui hotell on kõrgem, kui kolm korrust, peab hotelli hoones olema lift, millega pääseb esimeselt hotelli korruselt kõikidele korrustele, kus on numbritoad või muud külastajatele ette nähtud ruumid. Küll aga tehakse erand selliste majade puhul, kuhu lifti ehitamine võimalik ei ole.
Viiendaks peab igas toas peab olema ruum hügieenitoimingute sooritamiseks.
Kuuendaks on ette nähtud veel vähemalt järgmised näitajad: hotelli vastuvõturuumis peab olema retseptsionist valmis hotelli külalisi teenindama terve ööpäeva jooksul; hotellis peab olema tualetid üldiseks kasutamiseks eraldi meestele ja eraldi naistele; on ette nähtud, et oleks olemas telefonid tubadesse helistamiseks ning ühtlasi ka hotellist välja kõnede tegemiseks telefon; oluline on ka, et oleks olemas seif, kuhu hotelli külastajad saavad turvaliselt oma esemeid jätta.
Seitsmendaks peab olema võimalik hotellis saada hommikusööki, milleks on ette nähtud ajavahemik hommikul kella seitsmest kuni kella kümneni ning puhkepäevadel tunni võrra hiljem. Ning lisaks hommikusöögile peab olema hotellis võimalik saada sooja toitu nii lõunasöögi kui ka õhtusöögi ajal.
Kaheksandaks peab olema külalistel võimalik oma numbrituba lukustada.
Üheksandaks on ette nähtud, et igas numbritoas oleks olemas voodi (kui ühe inimese oma, siis vähemalt 80 cm lai ja 190 cm pikk, kui kahe inimese oma, siis vähemalt 160 cm lai ja 190 cm pikk), voodil peab olema kattemadrats, puhas pesu ja katteks päevatekk; iga inimese jaoks peab olema hotellitoas vannilina ja jala- ning käterätik; iga inimese kohta peab olema voodi kõrval öökapp ning lisaks ka toas olemas kapp või riiulid asjade paigutamiseks; kirjutamiseks peab olema toas laud,lamp või valgusti laua kohal ning paber ja kirjutusvahend kirjutamiseks; igale inimesele on ette nähtud joogiklaas; toas peab olema peegel, kust külastajad näevad ennast terves pikkuses; lisaks peab toas olema kohvrialus ning info antud hotelli kohta. Ning nagu eelpool mainitud, peab olema igas hotellitoas ruum hügieenitoimingute sooritamiseks ning numbritoas olemas võimalus helistada nii hotelli retseptsiooni kui hädaabi numbritele.
Kümnendaks on ette nähtud eraldi ruumid hotelli töötajatele näiteks riietamiseks, kuna teenindajatele on ette nähtud vormiriietuse kandmine ning ühtlasi, et oleks rinnas silt nii teenindaja nime kui tema ametinimega. Soovitatav on, et hotelli teenindav personal saab hakkama rohkem, kui ühes keeles.

Tagasiside spaa külastuse kohta

Allpool on toodud ühe meie kliendi põhjalik tagasiside spaa külastamise kohta.

Kodulehelt saab lugeda, et hotell ja loodusspaa pakuvad lisaks majutusele ja spaa ning saunakompleksile (kus saab lisaks valida erinevaid protseduure), ka võimalust einestada restoranis, kasutada seminariruume, autoga tulijatele on tasuta parkla, lastega külalistele laste mängunurk ning väljak väljas, sportlikumatele on võimalusi nagu tervisespordiradadel matkamine, jalgratta või käimiskeppide rentimine, minigolfi mängimise võimalus ning suvisel ajal, kui mullivannis ligunemisest isu täis, võimalus ujuda lähedalasuvas järves.

Tavalised, standard toad hotellis ei ole väga suured, aga korralikud ja kõik vajalik on olemas: voodid, voodilinad, öökapid, telekas, wifi kasutamise võimalus. Iga toa juures on ka privaatne tualett ja duširuum, kus kasutamiseks isegi föön olemas. Igale külastajale on lisaks saunalinadele ka hommikumantel ning spaasussid, millega on mugav minna numbritoast spaakompleksi sauna ja mullivannide mõnusid nautima.

Samas on hotellis ka suuremaid numbritubasid, näiteks sellised, kus on olemas ka kööginurk ja eraldi omavahel ühenduses olevad elutuba ja magamistuba või veel luksuslikumad numbritoad, kus lisaks köök-puhketoale, eraldi kabinetile ja magamistoale, on olemas ka privaatne duširuum,saun ja mullivann. Nii on peaaegu nagu spaakompleks hotellitoas endas olemas.

Spaa ise on aga kindlasti palju mõnusam. Ja õnneks ka piisavalt suur ning erinevate võimalustega, et ka rohkemate külaliste korral liigselt ebamugav ei hakkaks, piisavalt on võimalusi mõni privaatsem koht välja valida.

Spaas on viis erinevat basseini: üks on madal, kus on ilmselt mõnus väikeste lastega külalistel, siis on üks bassein, mis on pikem ja jahedam, seal on mõnusam lühemaid ujumispikkusi läbida ja siis on veel kolm basseini, mis on soojemad ja rohkem niisama mõnulemiseks, kaks on mullidega ja üks on selline, kus on isegi nelikümmend kaks kraadi sooja.

hotel

Lisaks basseinidele on spaas ka neli sauna: üks on tavaline üheksakümne kraadise soojaga leilisaun, siis on veidi jahedamad aroomisaun ja kadakasaun ja veel ka mõnusa valguse värvide mänguga aroomisaun.

Peale spaamõnude nautimist, kui sõrmeotsad on juba mõnusalt krimpsus, on võimalus visata siruli lamamistoolidesse, mis on suunatud vaatega aknast otse tiigile ning selle taga kõrguvale männimetsale. Seal istudes saab mõnusalt linnamürast puhata ja näiteks lindude tegemist jälgida.

Hotellis on einestamiseks võimalik külastada restorani, kus olenemata toidukorrast on võimalus saada nii tavalisi roogasid, kuid ka rahvuslikke. Hommikusöök näiteks toimub buffee stiilis, kus on võimalus ise endale sobiv hommikueine kokku kombineerida ning ilusa ilma korral saab einestada ka väljas terrassil.

Võib öelda, et tegemist on korraliku, hubase ja palju erinevaid võimalusi pakkuva hotelliga. Teenindus on hotellis samuti väga meeldiv ja sõbralik. Kõik võimalused on olemas, et ennast hästi välja puhata.