Ammende Villa

Ammende Villa on Pärnus asuv luksuslik hotell. Tegemist on Eesti ühe kõige muljetavaldavama juugendstiilis hoonega. Hotellil on suurepärane asukoht. Nii rand kui ka kesklinn jäävad kõigest poole kilomeetri kaugusele.

Villa Ammende

Viskame korraks pilgu peale ka hotelli ajaloole. Ammende Villa ehitati 1904. aastal kohaliku kaupmehe Hermann Leopold Ammende poolt, kes otsis oma tütrele pulmaks sobivat maja. Kuna sobilikku maja ei leitud, tellis ta Peterburi arhitektibüroost endale projekti ja lasi maja nullist üles ehitada. Majal on olnud aegade jooksul mitmeid eesmärke. Seda on kasutatud suvekasiinona, sanatooriumina, raamatukoguna ja isegi hambakliinikuna. Aastal 1999 otsustasid kaks Eesti ärimeest hoone restaureerida ning teha sellest hotelli.

Ammende Villas on suur valik erinevaid sviite ja külalistubasid. Kõige luksuslikumaks toaks on Ammende sviit, mis oli algusaastatel perekond Ammende elutoaks. Toa pindala on pisut enam kui 100 ruutmeetrit ning see sisaldab magamistuba, elutuba ning koos saunaga vannituba. Sviidis on ka romantiline kamin ning rõdu, kust avaneb vaade imeilusale aiale ja purskkaevule. Suvel saab soovi korral tellida eine tuppa ning nautida oma hommiku- või õhtusööki rõdul. Elutoas on kasutatud tammepuud ning magamistoa mööbel on valmistatud kirsipuust. Ammende sviidi hinnad algavad 225-st eurost.

Neile, kes soovivad ööbida sviidis, kuid kes ei raatsi selle eest Ammende sviidi hinda tasuda, võib soovitada juunior sviiti. Selle hinnad algavad 115-st eurost. Kes soovivad endale ka sauna, peavad maksma kümme eurot rohkem. Otse loomulikult on kasutatud ka juunior sviidi puhul antiikset mööblit. Ühel sviitidest on olemas ka veranda, kus saab ilusa ilmaga näiteks kohvi juua.

Kõige odavama toa – standardse üheinimese toa – hinnad algavad 59-st eurost. Tuba asub peahoone kõrval asuvas Kärnerimajas. Toas on olemas kõik vajalik, mida sul luksuslikus hotellis ööbimiseks vaja läheb – juugendstiilis mööbel, kliimaseade, televiisor, telefon ja minibaar. Toa pindala on umbes 10 ruutmeetrit.

Ammende Villa pakub hulgaliselt erinevaid teenuseid. Registratuur on avatud ööpäevaringselt. Villas on olemas restoran, baar, kohvisalongid ning nagu juba korraks mainitud sai, saab soovi korral toidu ka endale tuppa tellida. Tuppa saab tellida ka juuksuri, massööri või meikija. Nagu tänapäeval on juba tavaks saanud, on villas olemas tasuta Wifi ning hotell pakub ka ärikoosolekute jaoks turvalist ISDN-ühendust. Villa hoovis on videovalvega parkla. Parkimisest ja transpordivahenditest rääkides ei saa mainimata jätta ka seda, et villal on olemas ka helikopteri maandumisplats. Kliendid saavad villas mängida ka piljardit ning kasutada pesumaja, keemilise puhastuse ja riideparanduse teenust. Kuid teenused ei piirdu ka sellega. Villa kodulehel on kirjas, et neilt saab tellida kasvõi lapsehoidja või limusiini – tuleb ainult neile teada anda mida ja millal vaja on ning nad ajavad asja korda.

Ammende Villa restoran ei ole mitte lihtsalt üks tavaline hotelli söögikoht, vaid see on üks parimaid toitlustuskohti Pärnus. Restoranis pakutakse kodumaiseid värskeid maitseid ning prantsuse ja vahemeremaade toite. Hommikusöögiks pakutakse villa peakoka poolt välja töötatud hommikusööki. Hommikusöögi hulka kuuluvad värskelt pressitud mahlad, värsked pagaritooted, erinevad liha- ja juustutooted ning muud värsked toidud. Külastajad saavad valida endale ka a la carte menüüst sooje toite.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Ammende Villa sobib kõikidele luksust otsivatele külalistele. Hotell pakub suurel hulgal erinevaid teenuseid ning maitsvaid toite. Kõige parem aeg külastamiseks oleks ilmselt suvi, sest siis on mõnusam linna peale jalutama minna või rannas käia.