Blog

Mida Tallinnas teha

Hotellil on suurepärane asukoht ning seega pole vaja mistahes soovide korral kuigi kaugele minna. Ka lennujaam, bussijaam ja sadam on kõigest mõne kilomeetri kaugusel.

Kui tuleb tahtmine poest riideid või mida iganes ostma minna, siis pole vaja kuigi kaugele minna, sest hotell asub praktiliselt Solarise ja Viru Keskuse kõrval. Eestlastele ei pea neid kahte poodi ilmselt tutvustama, sest need on niigi tuntud.

Samuti ei tohiks valmistada probleemi endale sobiva söögikoha leidmine, sest nii hotelli läheduses kui ka vanalinnas on hulgaliselt erinevaid söögikohti. Küll aga võib probleemiks osutuda kõigi nende suurepäraste söögikohtade vahel lõpliku valiku tegemisel. Sest häid söögikohti on tõesti palju.

Vanalinnas on suvel palju üritusi ning see on pidevalt rahvast täis. Külastage sealseid muuseume ning nautige lihtsalt vanalinna ilu ning sealselt vaateplatvormilt avanevat vaadet. Vanalinn on ümbritsetud suure pargiga, kus on samuti mõnus jalutada.

Hotelli lähiümbruses on ka hulgaliselt kasiinosid. Kui kellelgi tekib tahtmine pisut mänguautomaatidega mängida või mõnda teist kasiinodes pakutavat mängu proovida, siis tuleb kõigest väike jalutuskäik ette võtta. Tegemist on päris suurte kasiinodega ning seega on seal ka korralik slottide valik.

Teadagi peab Eestis kasiino külastamiseks olema vähemalt 21-aastane. Ning mängima minnes ei tohi unustada, et tegemist on pelgalt meelelahutusega, mitte võimalusega oma rahalist olukorda parandada. Vastutustundlikult mängides on slotid päris põnevaks vahelduseks. Kuna valik on lai, siis ei tohiks kellelgi tekkida probleemi, et ei leia endale sobivat mänguautomaati.

Tallinnas on veel hulgaliselt lisategevusi, mida teha. Näiteks saab teha Tallinna lahel jahisõidu või sõita jahiga isegi mõnele läheduses olevale saarele, nagu näiteks Naissaare. Pakutakse ka võimalust heeliumiga täidetud õhupalliga õhku tõusta ning nautida kõrgusest avanevat vaadet.

Lastega võib minna näiteks Tallinna loomaaeda. Lisaks loomade vaatamisele on seal olemas ka seikluspark. Seikluspargi jaoks tuleb osta eraldi pilet. Pargis on viis erineva raskusastmega rada. Iga tase on eelmisest kõrgem ning mõnevõrra keerulisem.

Suhteliselt loomaaia lähedal on ka vabaõhumuuseum, kus saab vaadata, kuidas eestlased vanasti elasid. Millised olid nende majad ja mis töid nad tegid. Tegemist on suure maa-alaga ning seal on palju asju mida vaadata, seega tuleks selleks külastuseks veidi rohkem aega planeerida. Tühja kõhu pärast muretsema ei pea, sest territooriumil on olemas ka söögikoht, kus pakutakse vanade eestlaste (ja muidugi ka praeguste) toidulaual olnud sööke.

Need on kõigest mõned kohad, mida Tallinnas olles külastada saab. Kuna meie hotell asub otse Tallinna kesklinnas, siis on enamus kohti hotelli vahetus läheduses. Naudi jalutuskäiku vanalinnas, külasta sealseid kohvikuid ja restorane ning katseta soovi korral oma õnne mõne mänguautomaadiga. Külastage perega loomaaeda ning tutvuge vanade eestlaste majade ning nende igapäevaeluga.

Nõuded Eestis tegutsevatele hotellidele

Hotellid on majutusettevõtted, mis pakuvad tasulist öömaja lühemateks perioodideks. Hotellid erinevad nende poolt pakutavate teenuste, teeninduse, suuruse, mugavusastmete jne poolest. Lisaks hotellidele on veel erinevaid odavamaid majutusvõimalusi nagu motellid, külalistemajad, hostelid, puhkekülad, puhkelaagrid, puhkemajad, külaliskorterid ning kodumajutused.

Eestis on hotellidele ette nähtud kindlad nõuded.
Esiteks peab hotellis olema mitte vähem kui kümme tuba.
Teiseks on ette nähtud hotelli tubade suurus, toa suuruse hulka arvestatakse eesruum, aga tualetti ja vannituba ei arvestata, selliselt peab ühekohalise toa suurus olema vähemalt üheksa ruutmeetrit ja kahe kohaga toal vähemalt kaksteist ruutmeetrit.
Kolmandaks on oluline, et saja meetri raadiuses hotellist oleks mitte vähem kui veerandi hotelli külaliste autode jaoks parkimiskohti.
Neljandaks on määratud, et kui hotell on kõrgem, kui kolm korrust, peab hotelli hoones olema lift, millega pääseb esimeselt hotelli korruselt kõikidele korrustele, kus on numbritoad või muud külastajatele ette nähtud ruumid. Küll aga tehakse erand selliste majade puhul, kuhu lifti ehitamine võimalik ei ole.
Viiendaks peab igas toas peab olema ruum hügieenitoimingute sooritamiseks.
Kuuendaks on ette nähtud veel vähemalt järgmised näitajad: hotelli vastuvõturuumis peab olema retseptsionist valmis hotelli külalisi teenindama terve ööpäeva jooksul; hotellis peab olema tualetid üldiseks kasutamiseks eraldi meestele ja eraldi naistele; on ette nähtud, et oleks olemas telefonid tubadesse helistamiseks ning ühtlasi ka hotellist välja kõnede tegemiseks telefon; oluline on ka, et oleks olemas seif, kuhu hotelli külastajad saavad turvaliselt oma esemeid jätta.
Seitsmendaks peab olema võimalik hotellis saada hommikusööki, milleks on ette nähtud ajavahemik hommikul kella seitsmest kuni kella kümneni ning puhkepäevadel tunni võrra hiljem. Ning lisaks hommikusöögile peab olema hotellis võimalik saada sooja toitu nii lõunasöögi kui ka õhtusöögi ajal.
Kaheksandaks peab olema külalistel võimalik oma numbrituba lukustada.
Üheksandaks on ette nähtud, et igas numbritoas oleks olemas voodi (kui ühe inimese oma, siis vähemalt 80 cm lai ja 190 cm pikk, kui kahe inimese oma, siis vähemalt 160 cm lai ja 190 cm pikk), voodil peab olema kattemadrats, puhas pesu ja katteks päevatekk; iga inimese jaoks peab olema hotellitoas vannilina ja jala- ning käterätik; iga inimese kohta peab olema voodi kõrval öökapp ning lisaks ka toas olemas kapp või riiulid asjade paigutamiseks; kirjutamiseks peab olema toas laud,lamp või valgusti laua kohal ning paber ja kirjutusvahend kirjutamiseks; igale inimesele on ette nähtud joogiklaas; toas peab olema peegel, kust külastajad näevad ennast terves pikkuses; lisaks peab toas olema kohvrialus ning info antud hotelli kohta. Ning nagu eelpool mainitud, peab olema igas hotellitoas ruum hügieenitoimingute sooritamiseks ning numbritoas olemas võimalus helistada nii hotelli retseptsiooni kui hädaabi numbritele.
Kümnendaks on ette nähtud eraldi ruumid hotelli töötajatele näiteks riietamiseks, kuna teenindajatele on ette nähtud vormiriietuse kandmine ning ühtlasi, et oleks rinnas silt nii teenindaja nime kui tema ametinimega. Soovitatav on, et hotelli teenindav personal saab hakkama rohkem, kui ühes keeles.

Tagasiside spaa külastuse kohta

Allpool on toodud ühe meie kliendi põhjalik tagasiside spaa külastamise kohta.

Kodulehelt saab lugeda, et hotell ja loodusspaa pakuvad lisaks majutusele ja spaa ning saunakompleksile (kus saab lisaks valida erinevaid protseduure), ka võimalust einestada restoranis, kasutada seminariruume, autoga tulijatele on tasuta parkla, lastega külalistele laste mängunurk ning väljak väljas, sportlikumatele on võimalusi nagu tervisespordiradadel matkamine, jalgratta või käimiskeppide rentimine, minigolfi mängimise võimalus ning suvisel ajal, kui mullivannis ligunemisest isu täis, võimalus ujuda lähedalasuvas järves.

Tavalised, standard toad hotellis ei ole väga suured, aga korralikud ja kõik vajalik on olemas: voodid, voodilinad, öökapid, telekas, wifi kasutamise võimalus. Iga toa juures on ka privaatne tualett ja duširuum, kus kasutamiseks isegi föön olemas. Igale külastajale on lisaks saunalinadele ka hommikumantel ning spaasussid, millega on mugav minna numbritoast spaakompleksi sauna ja mullivannide mõnusid nautima.

Samas on hotellis ka suuremaid numbritubasid, näiteks sellised, kus on olemas ka kööginurk ja eraldi omavahel ühenduses olevad elutuba ja magamistuba või veel luksuslikumad numbritoad, kus lisaks köök-puhketoale, eraldi kabinetile ja magamistoale, on olemas ka privaatne duširuum,saun ja mullivann. Nii on peaaegu nagu spaakompleks hotellitoas endas olemas.

Spaa ise on aga kindlasti palju mõnusam. Ja õnneks ka piisavalt suur ning erinevate võimalustega, et ka rohkemate külaliste korral liigselt ebamugav ei hakkaks, piisavalt on võimalusi mõni privaatsem koht välja valida.

Spaas on viis erinevat basseini: üks on madal, kus on ilmselt mõnus väikeste lastega külalistel, siis on üks bassein, mis on pikem ja jahedam, seal on mõnusam lühemaid ujumispikkusi läbida ja siis on veel kolm basseini, mis on soojemad ja rohkem niisama mõnulemiseks, kaks on mullidega ja üks on selline, kus on isegi nelikümmend kaks kraadi sooja.

hotel

Lisaks basseinidele on spaas ka neli sauna: üks on tavaline üheksakümne kraadise soojaga leilisaun, siis on veidi jahedamad aroomisaun ja kadakasaun ja veel ka mõnusa valguse värvide mänguga aroomisaun.

Peale spaamõnude nautimist, kui sõrmeotsad on juba mõnusalt krimpsus, on võimalus visata siruli lamamistoolidesse, mis on suunatud vaatega aknast otse tiigile ning selle taga kõrguvale männimetsale. Seal istudes saab mõnusalt linnamürast puhata ja näiteks lindude tegemist jälgida.

Hotellis on einestamiseks võimalik külastada restorani, kus olenemata toidukorrast on võimalus saada nii tavalisi roogasid, kuid ka rahvuslikke. Hommikusöök näiteks toimub buffee stiilis, kus on võimalus ise endale sobiv hommikueine kokku kombineerida ning ilusa ilma korral saab einestada ka väljas terrassil.

Võib öelda, et tegemist on korraliku, hubase ja palju erinevaid võimalusi pakkuva hotelliga. Teenindus on hotellis samuti väga meeldiv ja sõbralik. Kõik võimalused on olemas, et ennast hästi välja puhata.