Blog

Muutused hotellides

Mida siis oodatakse, et kirjutaksid hotelli kodulehele? Kas soovitusi mingi konkreetse hotelli turustamiseks? Või muljeid erinevatest suurepärastest kogemustest? Ikka viietärnihotellidest maailma suurlinnades ja eksootilisematest eksootilisemates maades?

Mina jagaksin võib-olla hotellikogemust läbi paari-kolmekümne aasta. Ma ei ole väga suur reisija. Ilmselt. Nõukogude ajal sai küll kasutatud iga võimalust sõiduks erinevatesse kohtadesse üle terve Nõukogude Liidu ja ka uue Eesti ajal olen kasutanud igat võimalust. Limiteerivaks on saanud võimalused. Nii et tegelikult viietärni hotelli kogemust pole olnudki. Ka nõukogude ajal sai käidud ikka tavainimeste hotellides, Inturisti (välismaalastele mõeldud ja nagu teada ka lisaseadmetega varustatud) hotelli kogemus piirdus „Viru“ hotelli all kohvikus istumisega ja kulinaariast hea- parema ostmisega. Eriti uhked need hotellid ju polnud, sageli ka tavalistes Stalini aegsetes majades suured kõrgete lagedega toad, mida tavaliselt pidid jagama mitme võõra inimesega. Nii et tänapäeva mõistes pigem suured hosteli ühistoad. Ja hommikusööki ei pakutud. Hea, kui sooja vettki tee jaoks said. Ja pesemas ja muud vajalikku toimetamas ikka ühistes duširuumides. Sooja vett reeglina jagus siiski alati. Aga ometi on meeles see elevus, kui võõrasse linna jõudes hotelli otsima hakkasid ja lõpuks ka toa said. Suurlinnades oli ilma eelneva kokkuleppeta üldse võimatu tuba saada. Pidi kindlasti broneerima, sest komandeeringulised ja turismigrupid üle suure kodumaa hõivasid niikuinii kõik vabad kohad. Kui meenutada ka seda, et internetist ei osanud keegi unistadagi ja meilid koos arvutitega olid kauge tulevik, siis aitas ainult telefoniraamat ja tuttavate head nõuanded. Vahel ka vilkad jalad. Tuleb meelde, kuidas suvel peale ülikooli lõppu sõitsin Kuressaarde ennast tööle vormistama. Plaanis oli öise bussiga kohale sõita ja õhtul teise bussiga tagasi tulla. Asjaajamine osutus aga kordi keerukamaks ja nii tuli leida võõras linnas öömaja. Kuna toona oli Kuressaare piiritsoonis ja piiri kaitsesid arvukad sõdurpoisid üle suure kodumaa, siis oli linnas ka hotell sõjaväelastele ja nende pereliikmetele. Kuna hotell ise asus päris linnasüdames Lossi tänaval, sai ka sinna igaks juhuks sisse astutud ja õnneks sain ka koha ühistuppa. Nii veetsingi kaks ööd koos viie sõduriemaga, kes oma poegi vaatama olid sõitnud. Ei saa öelda, et see kogemus oleks üks kehvemaid.

Tegelikult ei mäletagi, et kunagi oleks virisetud toa suuruse, dušivee soojuse või voodi pehmuse üle. Polnud neis tubades tõmbetuult ega soovimatuid seltsilisi seinapragudes. Polnud hotellides rootsi laua hommikusööke ega uhkeid baare (välja arvatud Inturisti omad). Aga polnud vajagi. Kusagil nurga taga oli ikka mingi söökla või paremal juhul kohvik, kust midagi hamba alla sai. Kõik selle, mis võinuks olla paremini, kompenseeris aga võimalus kodust eemal olla, raamidest välja astuda. See aga andis korrakski vabaduse olla rohkem sina ise. Selle aja peale tagasi mõeldes tundub, et reisides polegi nii oluline mugavus ja iga hinna eest parima hinna- kvaliteedi taotlemine. Oluline on eemale saada igapäevarutiinist. Mõnevõrra vanemana ei tahaks siiski jagada tuba võhivõõrastega, aga tärnide hulk hotelli sildil ei mängi küll kuigi olulist rolli. Muidugi oleme viimase kahekümne aastaga harjunud tahtma ikka rohkem ja paremat ning ega elu ei peakski ju halvemaks minema. Aga ega me ise sellest paremaks lähe, kui kullast kempsupoti kasutame.

Eesti mitmekesine hotellimaastik

Ometi jäävad Eesti hotellide hinnad paljudele eestlastele üle jõu käivateks. Ketserlikult võib ju arvata, et Eestis polegi hotelle eestlastele vaja. Nii nagu Hemingway leidis igast sadamast ühe eestlase, on ju paljudel meist sugulased või siis nende suvekodud looduslikult kaunites kohtades üle terve Eesti. Iseasi on see, kas kui heatahtlikud on tänapäeva inimesed suviste arvukate sugulaste vastu. Ja mõneti oleks väike vastumeelsus (või ka otsene äraütlemine) ju inimlikult mõistetavad. Ei tahaks isegi tervet puhkuseaega lähemate ja kaugemate sugulaste võõrustamisega mööda saata. Ebaviisaksa ei tahaks olla, aga otse ka ei tihka öelda… ja teisest küljest, ei tahaks olla ka see, kellel vihjatakse, et võiks ju ise mingi suve elamise otsida.

Selliste ebameeldivuste vältimiseks, tuleks siis erinevaid majutusvõimalusi otsida. Muidugi, kui tegu on ilusa suvega ja mõnigi veekogu lähedal, siis soodsam tuleks kindlasti sõita lõuna poole, Lätti või Leetu. Odavam öömaja, sageli ka parem majutus. Eesti hotellide hinna eest saad sõidu ja kohvikuraha jääb ülegi. Imeilusad liivarannad nagu meili on puhtalt boonuseks. Loomulikult on Eestiski soodsama hinnaga hotelle- hosteleid- turismitalusid ja mõni kämpingki. Kõik sõltub sellest, kui lähedale merele- järvele tahad ja kas oled nõus mugavusi teistega jagama või mitte.

Noorte seas vähegi populaarsed on Eesti metsahotellid – need on Riikliku Metsamajandamise Keskuse metsamajad. Erilisi mugavusi ju pole, aga veekogu lähedus ja ilus loodus ning majakeste soodne hind meelitavad igati. Nendega seoses tuleb meelde juhtum ülikooliajast. Tol ajal muidugi selliseid metsamaju rahvale polnud. Kord jäime metsas proove võttes öö peale. Ega päris selge enam polnudki, kuhu poole peame minema, kõik sihid tundusid pimedas üsna ühesugused. Ega kuhugi minna polnudki, sest tolleaegsel Saaremaal oli liiklus õhtul kella seitsmeks täiesti välja surnud ning kolmekesi auto peale saada oli nagunii üks suur õnneasi. Just nagu tellitult leidsime metsloomade söödasõime, aga sellise, kuhu õnneks juba talveks heinapalle varutud oli. Heitsime siis pallidele magama, lahtised heinad katteks peal. Suvesoojal ööl oli päris mõnus heintes magada, kitsede heina krõmpsutamine oli lausa boonus, nagu värske õhkki. Nüüd, üle kolmekümne aasta hiljem, söödasõime enam magama jääda ei riskiks, aga ilma autota keegi ju enam metsa ka ei lähe. Ja suvel on metsas autosid nii palju, et kuidagi ikka saaks…

Kui oled kiire ja jälgid eelnevate seiklejate kogemusi, leiad ikka paljude variantide hulgast endale sobiva. Kas siis tärnihotelli pealinnas või veidi vähem väärikad hotellid- SPA-d Eesti eri kohtades. Võid leida turismitalu erinevate vahvate tegevustega lastele või mere äärest kadakate vahelt hotelliks kohandatud tuuleveski. Saad valida erinevate uhkete ja vähem uhkete mõisahotellide vahel või kasutada privaatseid külaliskortereid. Kuna suvi on taas enne käes, kui arvatagi jõuad, tuleks enda jaoks sobivaid valikuid juba kaaluma hakata.

Hotelli kasiinod

Hotelli kasiinod on suurepärane viis kuidas siduda omavahel väljasõiduga seotud ööbimiskoha küsimus ja meelelahutuse pool. Öömaja ja meelelahutus kasiino näol ühes kohas – kõlab ju mugavalt. Kasiinodest rääkides tuleb ilmselt paljudele esimese asjana meelde Las Vegas. Seda ilmselt selle pärast, et Las Vegase kasiinod on tõesti nii hästi üles ehitatud ja korraldatud ning teisalt ka selle pärast, et Las Vegase kasiinosid nii palju filmides näidatakse, mis on muidugi esimese punktiga omavahel seotud.

Kasiinode hotellidesse toomine on nutikas mõte. Kuna suuremates hotellides on sageli olemas ka restoranid, mõnes ka spaad, siis miks mitte lisada hotelli juurde ka meelelahutuse otstarbel kasiinot. Kasiino ei ole kohe kindlasti kohaks, kus ainult oma raha maha mängida. Kasiino on mõeldud inimestele, kes soovivad nautida mänguga kaasnevat põnevust ja teha seda kõike glamuurselt.

Värvilised mänguautomaadid ehk slotid lisavad hotelli külastusele põnevust juurde. Kasiino mänguautomaatide teemade valik on väga mitmekesine. Mänge võib teha põhimõtteliselt mistahes soovitud teemal. Ainsaks piiranguks on kasiinomängude tootjate fantaasia. Kasiinos mängides ei pea ilmselt kartma, et endale sobivat mänguautomaati ei leia. Mõned kasiino hotellid pakuvad oma külastajatele mänguautomaatidega mängimiseks tasuta keerutusi ehk tasuta spinne. See tähendab, et mängija saab teha mõned keerutused tasuta, ilma oma rahaga riskimata. Üldjuhul on tasuta spinnid siiski online kasiinode pärusmaa, sest online kasiinod tahavad, et tasuta spinnidega saadud võidud teatud arvu kordi läbi mängitaks.

Kui üksinda kasiino mänguautomaadi või video pokkeri taga istumine ei kõla nii glamuursena, siis saavad kasiino hotelli külastajad nautida sotsiaalsemaid mänge. Teiste hotelli kasiino külastajatega ruleti, pokkeri või teiste lauamängude mängimine annab kindlasti meeldejääva kogemuse. Päris diileri ja žetoonidega mängides jääb mulje nagu oleks justkui mõnes filmis. Lisaks annab väga palju kaasa ka teiste mängijatega interakteerumine.

Kuid hotelli kasiinod ei ole tingimata ainult hasartmängude mängimise koht. Hotellid tahavad oma klientidele võimalikult uhket kogemust pakkuda ning seega saab hotelli kasiinos nautida ka erinevaid etteasteid. Nii saab näiteks peale mänguautomaadiga mängimist istuda kasiino hotelli restorani maha ja nautida šampusepokaali kõrvale mõnda muusikalist etteastet või lausa tantsu. Kõlab ju uhkelt.

Hotellid on leidnud suurepärase viisi, kuidas oma külastajate nende juures viibimist uhkemaks ja ainulaadsemaks muuta. Lisaks restoranidele ja muude teenuste pakkumisele ka kasiino teenuse pakkumine on heaks võimaluseks, kuidas seda teha. Kuigi tänapäeval on olemas ka online kasiinod, mis võimaldavad kodus mugavalt mänguautomaatidega mängida, mille puhul ei pea endale isegi viisakamaid riideid selga panna, on päris kasiino külastamine kohe kindlasti oluliselt erilisem sündmus. Õhtusöök restoranis, seejärel kasiinos meelelahutuse nautimine ning seejärel hotellis ööbimine on kahtlemata põnev, eriline ja uhke sündmus.

Mida Tallinnas teha

Hotellil on suurepärane asukoht ning seega pole vaja mistahes soovide korral kuigi kaugele minna. Ka lennujaam, bussijaam ja sadam on kõigest mõne kilomeetri kaugusel.

Kui tuleb tahtmine poest riideid või mida iganes ostma minna, siis pole vaja kuigi kaugele minna, sest hotell asub praktiliselt Solarise ja Viru Keskuse kõrval. Eestlastele ei pea neid kahte poodi ilmselt tutvustama, sest need on niigi tuntud.

Samuti ei tohiks valmistada probleemi endale sobiva söögikoha leidmine, sest nii hotelli läheduses kui ka vanalinnas on hulgaliselt erinevaid söögikohti. Küll aga võib probleemiks osutuda kõigi nende suurepäraste söögikohtade vahel lõpliku valiku tegemisel. Sest häid söögikohti on tõesti palju.

Vanalinnas on suvel palju üritusi ning see on pidevalt rahvast täis. Külastage sealseid muuseume ning nautige lihtsalt vanalinna ilu ning sealselt vaateplatvormilt avanevat vaadet. Vanalinn on ümbritsetud suure pargiga, kus on samuti mõnus jalutada.

Hotelli lähiümbruses on ka hulgaliselt kasiinosid. Kui kellelgi tekib tahtmine pisut mänguautomaatidega mängida või mõnda teist kasiinodes pakutavat mängu proovida, siis tuleb kõigest väike jalutuskäik ette võtta. Tegemist on päris suurte kasiinodega ning seega on seal ka korralik slottide valik.

Teadagi peab Eestis kasiino külastamiseks olema vähemalt 21-aastane. Ning mängima minnes ei tohi unustada, et tegemist on pelgalt meelelahutusega, mitte võimalusega oma rahalist olukorda parandada. Vastutustundlikult mängides on slotid päris põnevaks vahelduseks. Kuna valik on lai, siis ei tohiks kellelgi tekkida probleemi, et ei leia endale sobivat mänguautomaati.

Tallinnas on veel hulgaliselt lisategevusi, mida teha. Näiteks saab teha Tallinna lahel jahisõidu või sõita jahiga isegi mõnele läheduses olevale saarele, nagu näiteks Naissaare. Pakutakse ka võimalust heeliumiga täidetud õhupalliga õhku tõusta ning nautida kõrgusest avanevat vaadet.

Lastega võib minna näiteks Tallinna loomaaeda. Lisaks loomade vaatamisele on seal olemas ka seikluspark. Seikluspargi jaoks tuleb osta eraldi pilet. Pargis on viis erineva raskusastmega rada. Iga tase on eelmisest kõrgem ning mõnevõrra keerulisem.

Suhteliselt loomaaia lähedal on ka vabaõhumuuseum, kus saab vaadata, kuidas eestlased vanasti elasid. Millised olid nende majad ja mis töid nad tegid. Tegemist on suure maa-alaga ning seal on palju asju mida vaadata, seega tuleks selleks külastuseks veidi rohkem aega planeerida. Tühja kõhu pärast muretsema ei pea, sest territooriumil on olemas ka söögikoht, kus pakutakse vanade eestlaste (ja muidugi ka praeguste) toidulaual olnud sööke.

Need on kõigest mõned kohad, mida Tallinnas olles külastada saab. Kuna meie hotell asub otse Tallinna kesklinnas, siis on enamus kohti hotelli vahetus läheduses. Naudi jalutuskäiku vanalinnas, külasta sealseid kohvikuid ja restorane ning katseta soovi korral oma õnne mõne mänguautomaadiga. Külastage perega loomaaeda ning tutvuge vanade eestlaste majade ning nende igapäevaeluga.

Nõuded Eestis tegutsevatele hotellidele

Hotellid on majutusettevõtted, mis pakuvad tasulist öömaja lühemateks perioodideks. Hotellid erinevad nende poolt pakutavate teenuste, teeninduse, suuruse, mugavusastmete jne poolest. Lisaks hotellidele on veel erinevaid odavamaid majutusvõimalusi nagu motellid, külalistemajad, hostelid, puhkekülad, puhkelaagrid, puhkemajad, külaliskorterid ning kodumajutused.

Eestis on hotellidele ette nähtud kindlad nõuded.
Esiteks peab hotellis olema mitte vähem kui kümme tuba.
Teiseks on ette nähtud hotelli tubade suurus, toa suuruse hulka arvestatakse eesruum, aga tualetti ja vannituba ei arvestata, selliselt peab ühekohalise toa suurus olema vähemalt üheksa ruutmeetrit ja kahe kohaga toal vähemalt kaksteist ruutmeetrit.
Kolmandaks on oluline, et saja meetri raadiuses hotellist oleks mitte vähem kui veerandi hotelli külaliste autode jaoks parkimiskohti.
Neljandaks on määratud, et kui hotell on kõrgem, kui kolm korrust, peab hotelli hoones olema lift, millega pääseb esimeselt hotelli korruselt kõikidele korrustele, kus on numbritoad või muud külastajatele ette nähtud ruumid. Küll aga tehakse erand selliste majade puhul, kuhu lifti ehitamine võimalik ei ole.
Viiendaks peab igas toas peab olema ruum hügieenitoimingute sooritamiseks.
Kuuendaks on ette nähtud veel vähemalt järgmised näitajad: hotelli vastuvõturuumis peab olema retseptsionist valmis hotelli külalisi teenindama terve ööpäeva jooksul; hotellis peab olema tualetid üldiseks kasutamiseks eraldi meestele ja eraldi naistele; on ette nähtud, et oleks olemas telefonid tubadesse helistamiseks ning ühtlasi ka hotellist välja kõnede tegemiseks telefon; oluline on ka, et oleks olemas seif, kuhu hotelli külastajad saavad turvaliselt oma esemeid jätta.
Seitsmendaks peab olema võimalik hotellis saada hommikusööki, milleks on ette nähtud ajavahemik hommikul kella seitsmest kuni kella kümneni ning puhkepäevadel tunni võrra hiljem. Ning lisaks hommikusöögile peab olema hotellis võimalik saada sooja toitu nii lõunasöögi kui ka õhtusöögi ajal.
Kaheksandaks peab olema külalistel võimalik oma numbrituba lukustada.
Üheksandaks on ette nähtud, et igas numbritoas oleks olemas voodi (kui ühe inimese oma, siis vähemalt 80 cm lai ja 190 cm pikk, kui kahe inimese oma, siis vähemalt 160 cm lai ja 190 cm pikk), voodil peab olema kattemadrats, puhas pesu ja katteks päevatekk; iga inimese jaoks peab olema hotellitoas vannilina ja jala- ning käterätik; iga inimese kohta peab olema voodi kõrval öökapp ning lisaks ka toas olemas kapp või riiulid asjade paigutamiseks; kirjutamiseks peab olema toas laud,lamp või valgusti laua kohal ning paber ja kirjutusvahend kirjutamiseks; igale inimesele on ette nähtud joogiklaas; toas peab olema peegel, kust külastajad näevad ennast terves pikkuses; lisaks peab toas olema kohvrialus ning info antud hotelli kohta. Ning nagu eelpool mainitud, peab olema igas hotellitoas ruum hügieenitoimingute sooritamiseks ning numbritoas olemas võimalus helistada nii hotelli retseptsiooni kui hädaabi numbritele.
Kümnendaks on ette nähtud eraldi ruumid hotelli töötajatele näiteks riietamiseks, kuna teenindajatele on ette nähtud vormiriietuse kandmine ning ühtlasi, et oleks rinnas silt nii teenindaja nime kui tema ametinimega. Soovitatav on, et hotelli teenindav personal saab hakkama rohkem, kui ühes keeles.

Tagasiside spaa külastuse kohta

Allpool on toodud ühe meie kliendi põhjalik tagasiside spaa külastamise kohta.

Kodulehelt saab lugeda, et hotell ja loodusspaa pakuvad lisaks majutusele ja spaa ning saunakompleksile (kus saab lisaks valida erinevaid protseduure), ka võimalust einestada restoranis, kasutada seminariruume, autoga tulijatele on tasuta parkla, lastega külalistele laste mängunurk ning väljak väljas, sportlikumatele on võimalusi nagu tervisespordiradadel matkamine, jalgratta või käimiskeppide rentimine, minigolfi mängimise võimalus ning suvisel ajal, kui mullivannis ligunemisest isu täis, võimalus ujuda lähedalasuvas järves.

Tavalised, standard toad hotellis ei ole väga suured, aga korralikud ja kõik vajalik on olemas: voodid, voodilinad, öökapid, telekas, wifi kasutamise võimalus. Iga toa juures on ka privaatne tualett ja duširuum, kus kasutamiseks isegi föön olemas. Igale külastajale on lisaks saunalinadele ka hommikumantel ning spaasussid, millega on mugav minna numbritoast spaakompleksi sauna ja mullivannide mõnusid nautima.

Samas on hotellis ka suuremaid numbritubasid, näiteks sellised, kus on olemas ka kööginurk ja eraldi omavahel ühenduses olevad elutuba ja magamistuba või veel luksuslikumad numbritoad, kus lisaks köök-puhketoale, eraldi kabinetile ja magamistoale, on olemas ka privaatne duširuum,saun ja mullivann. Nii on peaaegu nagu spaakompleks hotellitoas endas olemas.

Spaa ise on aga kindlasti palju mõnusam. Ja õnneks ka piisavalt suur ning erinevate võimalustega, et ka rohkemate külaliste korral liigselt ebamugav ei hakkaks, piisavalt on võimalusi mõni privaatsem koht välja valida.

Spaas on viis erinevat basseini: üks on madal, kus on ilmselt mõnus väikeste lastega külalistel, siis on üks bassein, mis on pikem ja jahedam, seal on mõnusam lühemaid ujumispikkusi läbida ja siis on veel kolm basseini, mis on soojemad ja rohkem niisama mõnulemiseks, kaks on mullidega ja üks on selline, kus on isegi nelikümmend kaks kraadi sooja.

hotel

Lisaks basseinidele on spaas ka neli sauna: üks on tavaline üheksakümne kraadise soojaga leilisaun, siis on veidi jahedamad aroomisaun ja kadakasaun ja veel ka mõnusa valguse värvide mänguga aroomisaun.

Peale spaamõnude nautimist, kui sõrmeotsad on juba mõnusalt krimpsus, on võimalus visata siruli lamamistoolidesse, mis on suunatud vaatega aknast otse tiigile ning selle taga kõrguvale männimetsale. Seal istudes saab mõnusalt linnamürast puhata ja näiteks lindude tegemist jälgida.

Hotellis on einestamiseks võimalik külastada restorani, kus olenemata toidukorrast on võimalus saada nii tavalisi roogasid, kuid ka rahvuslikke. Hommikusöök näiteks toimub buffee stiilis, kus on võimalus ise endale sobiv hommikueine kokku kombineerida ning ilusa ilma korral saab einestada ka väljas terrassil.

Võib öelda, et tegemist on korraliku, hubase ja palju erinevaid võimalusi pakkuva hotelliga. Teenindus on hotellis samuti väga meeldiv ja sõbralik. Kõik võimalused on olemas, et ennast hästi välja puhata.